Koszt narzędzi, które wykorzystujesz w swojej pracy zawodowej, są kosztem uzyskania przychodu – możesz odliczać je od przychodu swojej działalności gospodarczej i w efekcie zapłacić mniejszy podatek dochodowy. Dotyczy to oczywiście także RSQ Physio. W tym tekście wyjaśnimy Ci, jak to zrobić.

Od momentu zakończenia procesu rejestracji masz 14 dni na bezpłatne wypróbowanie RSQ Physio. Pierwszy dzień po zakończeniu okresu próbnego jest także pierwszym dniem okresu rozliczeniowego, który trwa 30 dni. Tego dnia pobieramy z Twojej karty opłatę w wysokości 39 zł, powiększoną o podatek VAT 23%. Czyli łączny miesięczny koszt korzystania z RSQ Physio przez jednego użytkownika to 47,97 zł.

Jeżeli nie jesteś płatnikiem VAT, całą sumę faktury (prześlemy Ci ją zaraz po obciążeniu Twojej karty opłatą miesięczną) zaliczysz w koszty firmy. Jeśli Twoja działalność zgłoszona jest do VAT, w koszty wpiszesz kwotę netto, a o kwotę VAT podaną na naszej fakturze obniżysz sumę podatku VAT, który musisz odprowadzić do Urzędu Skarbowego.

Tak wygląda przykładowa faktura, którą wystawiamy za korzystanie z RSQ Physio


Karta prywatna czy firmowa?

To nie ma znaczenia. Bez względu na to, jaką kartę podepniesz do swojego profilu na RSQ Physio, faktury zaliczysz w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Płatność jest automatycznie pobierana z karty pierwszego dnia kolejnego okresu rozliczeniowego, a na Twojej skrzynce pocztowej ląduje faktura. Pozostaje tylko przesłać ją do biura księgowego, które Cię obsługuje lub, gdy samodzielnie prowadzisz swoją Księgę Przychodów i Rozchodów – wpisać wartość faktury (brutto lub netto w zależności od Twojego statusu płatnika VAT) w rubryce „Koszty”.

Urząd Skarbowy nie ma podstaw, żeby zakwestionować fakturę opłaconą z prywatnego konta. Nieważne jest też to, jakiej karty używasz do opłacania faktur firmowych – debetowej czy kredytowej, wydanej do konta prywatnego czy firmowego.

Podepnij kartę i o nic się nie martw

Bez obaw możesz podpiąć swoją dowolną kartę do profilu w RSQ Physio. Koszt związany z korzystaniem aplikacji wpiszesz sobie w koszty obniżając podstawę opodatkowania, a tym samym obniżysz podatek dochodowy, który musisz odprowadzić do Urzędu Skarbowego. Co ważne, dane Twojej karty będą tak samo bezpieczne jak dane Twoich pacjentów. RSQ Technologies, które tworzy dla Ciebie RSQ Physio, to prawdziwy weteran bezpieczeństwa.

Tu przeczytasz o tym więcej: https://www.rsqphysio.com/post/bezpieczenstwo-w-aplikacjach-dla-fizjoterapeutow