Już od pewnego czasu na rynku medycznym funkcjonują dwie aplikacje stworzone z pasją, troską i miłością. To RSQ Physio, czyli system dedykowany fizjoterapeutom do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej, oraz RSQ Clinic, który jest przeznaczony dla pracowników administracyjnych, na przykład rejestracji medycznej. 22 marca do tego grona dołączy najmłodszy brat - RSQ Doctor.

Czas to pieniądz

RSQ Doctor to wyjątkowo intuicyjny program dla gabinetów lekarskich do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Przejrzysty i przyjazny interfejs oraz funkcjonalny system wystawiania e-recept i e-skierowań ułatwiają codzienną pracę i skracają czas poświęcany przez lekarzy na wypełnianie dokumentacji medycznej. Skąd to wiemy, skoro jesteśmy jeszcze przed premierą?

22 marca RSQ Doctor będzie dostępny już dla wszystkich lekarzy. Jednak do tej pory z jego funkcjonalności korzystają już medycy z Rehasport Clinic, jednego z wiodących ośrodków leczniczych, specjalizującego się w ortopedii i rehabilitacji. Lekarze, którzy mieli już możliwość korzystania z RSQ Doctor przyznają, że dzięki aplikacji oszczędzają 33% czasu, który wcześniej przeznaczali na wypełnianie dokumentacji medycznej. A mniej czasu na „papierkową robotę” to więcej czasu dla pacjentów.

Od lekarzy dla lekarzy

Program RSQ Doctor powstał we współpracy z lekarzami i został tak zaprojektowany, aby jego użytkownicy mogli się skupić tylko na leczeniu. Aplikacja jest na bieżąco aktualizowana do zmieniających się norm oraz wytycznych i została tak skonstruowana, aby maksymalnie ograniczyć możliwość popełnienia błędu przez użytkownika podczas wypełniania dokumentacji medycznej.

Dane wrażliwe pacjentów przechowywane są natomiast w jednym z najbezpieczniejszych miejsc w Europie, czyli w data center firmy Beyond.pl - lidera przetwarzania danych. Obiekt Data Center2 to jedyna lokalizacja w Unii Europejskiej spełniająca najwyższy standard bezpieczeństwa Rated-4ANSI/TIA-942. Beyond.pl posiada dwa niezależne systemy zasilania awaryjnego, dwa typy chłodzenia oraz rozbudowaną infrastrukturę zapasową.

Najsympatyczniejsza obsługa

RSQ Doctor to aplikacja, z której można korzystać jednocześnie na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie jak i telefonie komórkowym. Wystarczy jedynie pobrać aplikację z Google Play lub App Store i już można prowadzić dokumentację medyczną w dowolnym miejscu na świecie. Dużym atutem mobilnych wersji RSQ Doctor jest precyzyjne narzędzie do rozpoznawania mowy. Wystarczy podyktować zdania do mikrofonu i jako tekst pojawią się one w odpowiedniej rubryce. Dzięki temu łatwo oszczędzić czas poświęcany na prowadzenie dokumentacji medycznej.

Korzystanie z tego narzędzia jest równie intuicyjne, jak cały interfejs aplikacji RSQ Doctor. Gdyby jednak, mimo to, pojawił się jakiś problem, to każdy użytkownik aplikacji w dowolnej chwili może skontaktować się z najsympatyczniejszymi na świecie opiekunami klienta, którzy błyskawicznie i z uśmiechem na ustach rozwiążą wszelkie problemy.

Trzy miesiące za darmo

Koszt aplikacji RSQ Doctor będzie wynosił 59 złotych netto miesięcznie za jednego użytkownika. Będzie? Co to właściwie oznacza? To, że każdy medyk, który zdecyduje się założyć konto w systemie RSQ Doctor otrzyma najpierw 3-miesięczny darmowy okres próbny, w czasie którego empirycznie będzie mógł się przekonać, że dokonał właściwego wyboru. 59 złotych netto to jedyna opłata, jaką będzie ponosił użytkownik po zakończeniu okresu próbnego. W RSQ Doctor nie ma dodatkowych kosztów, na przykład za SMSy do pacjentów przypominające o wizytach. Te są nielimitowane i bezpłatne.

Funkcje RSQ Doctor

- Intuicyjny interfejs
- Zgodna z prawem dokumentacja medyczna
- Bezpieczeństwo danych
- Wystawianie e-recept
- Obsługa e-skierowań
- Słowniki ICD-9 i ICD-10
- Terminarz wizyt
- Generowanie dokumentacji w formie PDF
- Obsługa wielu placówek w ramach jednego podmiotu
- Baza pacjentów współdzielona ze wszystkimi pracownikami placówki
- Dodawanie załączników do wizyt
- Prowadzenie kilku wizyt jednocześnie
- Nielimitowane powiadomienia i przypomnienia SMS
- Ciągłe wsparcie od najsympatyczniejszych Opiekunów Klienta
- Aplikacja obsługiwana przez przeglądarkę internetową
- Aplikacja mobilna do pobrania w App Store i Google Play
- Narzędzie do rozpoznawania mowy
- Możliwość tworzenia własnych szablonów badań
- Możliwość generowania linków do płatności za wizytę
- Możliwość współpracy z rejestracją za pomocą RSQ Clinic
- Darmowe narzędzie do teleporad na zamówienie Klienta
- Integracja z RSQ Physio

Więcej o RSQ Doctor na stronie https://www.rsqdoctor.com/