Innowacje, wiedza i relacje – te trzy słowa najlepiej oddają charakter premierowej edycji targów Reha INNOVATIONS. Pierwsze na południu kraju wydarzenie dla fizjoterapeutów, kadry zarządzającej ośrodkami medycznymi oraz pacjentów cieszyło się dużym zainteresowaniem i zgromadziło bardzo wielu zwiedzających.

Dla fizjoterapeutów z południa Polski była to pierwsza okazja, aby poznać RSQ Motion. System, który powstał z misją obiektywizacji procesu leczenia. Dzięki niemu możliwe jest odchodzenie od dotychczasowego mierzenia postępów procesu rehabilitacji na bazie tzw. „eye-balling”.

Wielu zwiedzających postrzegało RSQ Motion jako nowoczesną wersję goniometru. Ale tak naprawdę ten system to coś więcej niż goniometr. To połączenie sztucznej inteligencji z czujnikami ruchu, które zapewnia poszerzenie informacji diagnostycznej i eliminuje zastosowanie kilku urządzeń medycznych, stanowiąc mniejsze, bardziej ergonomiczne i wszechstronne rozwiązanie.

Wielką zaletą RSQ Motion jest możliwość przedstawienia pacjentom postępów w leczeniu za pomocą twardych danych. Pacjenci już nie tylko czują, ale mogą również zobaczyć w liczbach poprawę swojego stanu zdrowia, a to daje im dodatkowej energii do dalszej wytężonej pracy nad powrotem do pełni sił.

Szczególnie dużym zainteresowaniem RSQ Motion cieszyło się wśród młodszych adeptów fizjoterapii. To już jest pokolenie osób zaprzyjaźnionych z elektroniką od najmłodszych lat i bez wątpienia będzie miało to przełożenie na ich pracę zawodową.
Więcej o RSQ Motion
www.rsqmotion.pl